Archiwum
stat4u
Miasto Wyszków i okolice, przyroda, fotografie, różności.
Kategorie: Wszystkie | FOTO | Miasto | Przyroda | Różności
RSS
środa, 25 maja 2016

W Gulczewie szykuje się nowe stadko bocianów. Ciekawym ile z tego gniazda uchowa się piskląt?

.

.

.

.

sobota, 14 maja 2016

W 2007 r, 13.kwietnia, zastanawiałem się, dlaczego Wyszków prawie nikomu się nie podoba. Pokazałem wtedy kilka zdjęć z „centrum” miasta. Po prawie dekadzie to miejsce już zupełnie inaczej wygląda.

Zmieniło się też wiele innych miejsc. 

 

.

.

.

.

.

.

.

.

Powszechne, w niektórych kręgach politycznych, jest narzekanie na rujnujące działania obcego kapitału. Może nie wszyscy wiedzą jakim zapleczem dysponują te „wstrętne” Biedronki i Lidle. W Wyszkowie mamy dwa wielkie centra dystrybucyjne tych firm. Ale to nie wszystko. Przypuszczam, że największym bogactwem tych firm jest wielki plan logistyczny. Żaden sklepik, w którym w niedzielę będzie mógł handlować właściciel, nie ma szans przy takiej konkurencji. A co będzie jak władza dokona repolonizacji całego handlu, razem z centralami w Portugalii czy w Niemczech? Czy wtedy taki handel będzie cacy? 

.

.

.14:04, wieslawcz , Miasto
Link Komentarze (2) »

"Dawniej i dziś. Jak zmieniło się życie mieszkańców Polski na przestrzeni 1050 lat istnienia państwa". Mówią, że nauczanie historii jest nudne. Ale taki sposób, jaki zademonstrowano wczoraj mieszkańcom Wyszkowa, jest na pewno atrakcyjny i skuteczny.

Piękny edukacyjny happening zorganizowali uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół na Polonezie oraz gmina Wyszków.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

 

.

.

.

środa, 11 maja 2016

Postanowiłem z bliska przyjrzeć się temu, co dzieje się w teraz w przyrodzie. Wczoraj byłem na Fideście.

Tak to wygląda.

.

.

.

.

.

.

.

.

poniedziałek, 09 maja 2016

Wiele kwitnie tu pospolitych kwiatów. Ale jak fajnie wyglądają!

 

.

.

.

.

.

.

.

.

sobota, 07 maja 2016

WOK Hutnik w Wyszkowie prowadzi program "Promocja młodych talentów".

Wczoraj uczestniczyliśmy w wernisażu.

 

Dominika Maria Nasiadko jest studentką IV roku Malarstwa na warszawskiej ASP w pracowni prof.Stanisława Baja i dr.Arkadiusza Karaputy.

Jak sama pisze w ulotce z wystawy "Stwarzam na płótnie po części sztuczną sytuację, wyalienowanego człowieka, który jak powszechnie wiadomo jest w swej naturze istotą społeczną".

Tutaj kilka chwil z wystawy.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

..

.

Jak znam wyszkowskie gazety, więcej będzie tam do pocztania

11:33, wieslawcz
Link Dodaj komentarz »
sobota, 30 kwietnia 2016

Zanosi się, że niedługo będziemy wolni od niedzielnych zakupów. Związki zawodowe chcą koniecznie spowodować, by ludzie nie musieli się męczyć dźwiganiem całotygodniowego zaopatrzenia i wydawaniem pieniędzy.

Jak opowiadał mi znajomy, będąc na pewnym lotnisku, w zaprzyjaźnionym wtedy kraju, postanowił zjeść obiad. Niestety drzwi restauracji były zamknięte a na nich informacja: „Zamknięte. Przerwa obiadowa”.

To była prawdziwa ochrona praw pracowniczych.

 

Na tym blogu można zobaczyć wiele zdjęć z Opola. Tym razem mam kilka z dawnych czasów.

We wczesnych latach 60-tych tak wyglądała opolska Młynówka. Kolejne zdjęcia można by zatytułować Przyczyna i skutki. W perspektywie widać budowaną elektrownie Opole i cementownię Odra jeszcze przed modernizacją.


.

.środa, 27 kwietnia 2016

Jadąc do Supraśla byłem przekonany, że prace przy budowie nowych odcinków drogi S8 trwają tylko na odcinku do Poręby. Tymczasem okazało się, że aż do Białegostoku trwają intensywne prace. W kilku miejscach kładziony jest już asfalt.

Nigdy nie byłem w Supraślu. Byłem przyjemnie zaskoczony wyglądem miasteczka. Czysto, pięknie utrzymane stare stylowe domki.

 

.

.

.

.

.

.

.

.

No i jakie smaczne pierogi można zjeść w sympatycznych restauracji!

 17:13, wieslawcz
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 26 kwietnia 2016

Po prelekcji p. Ewy Zaleskiej obiecałem sobie, że pojadę do Muzeum Ikon w Supraślu (wpis z 20.02.2016).

Wczoraj tam byłem. Nie zawiodłem się. Wspaniałe muzeum! Stare ikony i taka ich ekspozycja! Chwilami czułem się jak w prawdziwym monastyrze.

Pani Ewa Zalewska zechciała oprowadzić nas - bo byliśmy we trzech - po prawdziwych czeluściach tego wspaniałego muzeum.

Dziękuję

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

..

.

.

sobota, 23 kwietnia 2016

W  miejskiej  bibliotece otwarta została wystawa poświęcona Jerzemu  Różyckiemu  i  jego dokonaniom. Potem referaty dotyczące życia i działalności Jerzego Różyckiego i co nieco o sposobach szyfrowania wygłosiły Elżbieta Szczuka i Barbara Roszkowska Lech. Marek Grajek mówił o maszynie  „Enigma”. Jedna z tych maszyn była "do wglądu" w dniu następnym w wyszkowskim liceum.

 

.

.

.

.

W piątek tablicę pamiątkową odsłonił syn Jerzego Różyckiego, Janusz.

..

.

.

.

.

.

.

W naszej wyszkowskiej prasie będzie można poczytać o tych tych sympatycznych uroczystościach.

wtorek, 19 kwietnia 2016

Te ruiny to Drezno w początku lat 70-tych. Władze DDR postanowiły pozostawić te zgliszcza na „wieczną pamiątkę”. Teraz już odbudowano zabytkowy kościół.

Najpierw były wesołe wiece i pochody z pochodniami, z których „wódz” był bardzo zadowolony i zacierał rączki. Potem wojna, trupy i zgliszcza. Warto było tak się cieszyć?!.

.

.

.

.

..

czwartek, 14 kwietnia 2016

Kiedyś, na wydmach w rejonie Lucynowa i Mostówki trafiłem na taką kunsztowną budowlę. Gospodarzem był tu duży pająk. Na zdjęciach można go zobaczyć.

.

.

.

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 93