Archiwum
stat4u
Miasto Wyszków i okolice, przyroda, fotografie, różności.
Kategorie: Wszystkie | FOTO | Miasto | Przyroda | Różności
RSS
niedziela, 30 października 2016

Czyta – i to jak!

Kolejna wizyta znakomitego aktora! Niby tylko 90 min rozmowy, a to już nasz znajomy. Inaczej się potem patrzy na takiego.

Dobre są te biblioteczne spotkania. A ile się ich odbyło? Dokumentujące je zdjęcia zajmują wiele miejsca na ścianach dyrektorskiego gabinetu..

.

.

.

.

.

.

.

czwartek, 27 października 2016

Wreszcie się ruszyli. Zjechali do Wyszkowa Rafał Grupiński, Małgorzata Chmiel, Arkadiusz Myrcha i Urszula Kierzkowska.

No i oberwało się Platformie Obywatelskiej. Być może zaczną odrabiać zaległości w kontaktach z sympatykami tej partii i ciekawych jej programu.

.

.

.

.

.

.

.poniedziałek, 24 października 2016

Sypnęło z drzew kolorowymi liśćmi. Ciekawie to wygląda.

W parku trwa duży remont drzew. Specjaliści od zieleni miejskiej obcinają, wycinają, przecinają.

Będzie ładniej?!

.

.

.

.

.

.

.

wtorek, 18 października 2016

Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana zaprasza na swoje bezpłatne spektakle w lokalnych ośrodkach kultury.

Wczoraj w wyszkowskim Hutniku Natalia Sikora śpiewała wiersze Norwida.

Ostre było to granie.

 Zadaję sobie pytanie? Czy muzyka rockowa jako akompaniament śpiewanego Norwida pomoże młodym słuchaczom usłyszeć poezję? Gitara basowa trochę mnie ogłuszyła, ale jakoś to wytrzymałem.

Warto było..

.

.

.

.

.

.

.

.

sobota, 15 października 2016

 

Tak ładne, że aż kicz!

Kiedyś spacerowałem z Ludwikiem Maciągiem po tych wrzosach. Dłuższy czas milczy, rozgląda się z obojętną, z pozoru, miną. Pytam, czy malował już na tym terenie? Nie. Gdybym to zrobił, to pewnie powiedzieliby, że na stare lata Maciąg maluje ladszafty!

Ze zdaniem Profesora należy się liczyć!

.

.

.

.

.

.

.

..

.

.

.

.

.

.

.

07:25, wieslawcz , Przyroda
Link Komentarze (2) »
poniedziałek, 10 października 2016

Idzie zima – trzeba grzać!

Chyba nie wszyscy zdają sobie sprawę jak czyste mamy w Wyszkowie powietrze. Tam gdzie stoją duże bloki mieszkalne wszystkie mieszkania są ogrzewane przez wyszkowską ciepłownię. Zupę gotujemy też nie na węglowych kuchniach.

 Jednak tylko jeden komin, taki jak na zdjęciu, powoduje wiele złości. Wieczorem, gdy jest już ciemno wdzierają się do mieszkania okropne smrody. Raz jest to wyraźnie wyczuwalny, charakterystyczny zapach suchych pyłów z komina. W momencie czyszczenia paleniska i rozpałki ognia pył leci tam gdzie wiatr go zaniesie. Potem jak już dobrze się pali, kłopotu jest mniej – mniej śmierdzi. Problem wraca gdy palacz dorzuca węgiel do pieca. Wtedy zaczyna się tzw sucha destylacja węgla. Same straty. Sąsiedzi muszą to wąchać a właściciel węgla traci kasę, bo gdyby potrafił umiejętnie palić, więcej ciepła zostałoby w mieszkaniu.

 W wielu starych miastach, np. w Krakowie zmierzono ile tych smrodów zalega nad miastem i próbują zachęcić posiadaczy węglowych pieców do ich wymiany na bardziej współczesne.

U nas zaś przeszkadzają, co niektórym, elektrownie wiatrowe..

.

 

.

11:08, wieslawcz , Miasto
Link Komentarze (1) »
sobota, 01 października 2016

Nie na grzyby a na ciekawe kolorowe leśne widoki. Zabrać ze sobą cyfrówki a nie koszyki.

Dla uważnych obserwatorów wiele przemyśleń o odnawialnych źródłach energii dostarczanych z lasu. Na zdjęciach widać, jak niewielkie sosny są wycinane. Widać także jak starannie wykonywane są nowe nasadzenia. Widać tegoroczne sadzonki, w oddali już trochę podrośnięte, może 2, 3 letnie. Dalej pozostawiona kępa sosen, chyba dla naturalnego siania nasion. Gdzieś w oddali dostrzegamy niezbyt szeroki pas niewyciętych drzew, a za nimi znowu pustka.

Ciekawe gdzie poszło drewno? Elektrownia Ostrołęka, może fabryka papieru tamże, fabryka płyt paździerzowych? Może ktoś to wie?

Nie mam zastrzeżeń do wycinki lasu. Wiem, że leśnicy sprawnie wykonują nasadzenia. Tylko czy koniecznie trzeba palić drewnem w piecu na przemysłową skalę?

 

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

20:38, wieslawcz , Przyroda
Link Komentarze (2) »