Archiwum
stat4u
Miasto Wyszków i okolice, przyroda, fotografie, różności.
Kategorie: Wszystkie | FOTO | Miasto | Przyroda | Różności
RSS
sobota, 29 września 2007

 

Dość polityki lokalnej. Na ryby!

Łodzie na Bugu

.

łodzie 2

.

łodzie 3

.

na łowisko

.

wędkarz 1

.

wędkarz 2

.

wędkarz 3

.

wędkarz 4

.

wędkarz 5

.

wędkarz 6

.

wędkarz 7

.

wędkarz 8

.

wędkarz 9

.

wędkarz 10

Wiesław Czapski

16:39, wieslawcz , FOTO
Link Komentarze (1) »

Wczoraj 28 września ruszyła „mała" obwodnica Wyszkowa. Raptem 671,28 m drogi. A jaka pompa! „Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Wojewoda Mazowiecki Jacek Sasin oraz Minister Sportu i Turystyki Elżbieta Jakubiak". To z oficjalnej zapowiedzi gminy.

Oczywiście jest to sukces burmistrza, a może i rządzącej partii. To przecież „aż"134,26 m drogi na rok rządzenia. Tylko proszę nie tłumaczyć, że drogę zbudowano w ciągu jednego roku. Proces inwestycyjny zaczyna się wykonania dokumentacji.

Dziwne jest jednak to, że przy tej okazji burmistrz zafundował sobie darmową reklamę. Załączone zdjęcia pokazują jak wyglądają słupy ogłoszeniowe. Może obok portretu „władzy" powiesić portrety „przodowników pracy" zasłużonych przy budowie obwodnicy? Potem niektórzy obrażają się, że mówi się, że to przypomina PRL.

Panie Burmistrzu! Na słupie wisi komunikat „ZAKAZ NAKLEJANIA OGŁOSZEŃ DO 30.06.2008 r. POD RYGOREM KARY'. Przecież Pan nakleił na tej tablicy ogłoszenie o sobie. Jaka grozi kara za ten postępek?

Wiesław Czapski

Z okazji wizyty tak znakomitych gości może - w celach marketingowych - należało uprzątnąć połamane drzewo.

 

baner 0

.

baner 2

.

baner 3

.

baner 6

.

baner 4

13:14, wieslawcz , Miasto
Link Dodaj komentarz »
piątek, 28 września 2007

Po kilkunastu dniach „remontu kardiologicznego" znowu jestem w Wyszkowie.

Wczoraj wieczorem skorzystałem z nadarzającej się okazji by posłuchać muzyki fortepianowej. W „Hutniku" występowało  "Ravel Duo Piano". Rekonwalescenci powinni słuchać muzyki.

Oczekując na występ zauważyłem, że przy fortepianie zainstalowany jest mikrofon. Czyżby przewidziano nagrywanie koncertu? Za chwilę rozpoczyna się występ  a ze stojących na estradzie kolumn rozlega się wyraźne buczenie. Pewnie za chwilę ktoś wyłączy przypadkowo załączone kolumny. Ależ skąd! Muzyka z estrady wali jak na rockowym koncercie! Czy to granie z play backu? Czy nowe tendencje w nagłaśnianiu?

Ciekaw jestem czy to buczenie to zepsuta aparatura z która nie może poradzić sobie nowo zatrudniony reżyser dźwięku?

Na przyszłość mam propozycję do organizatorów takich koncertów. Zrezygnować z zapraszania żywych wykonawców, do fortepianu posadzić fotografię i muzyka niech leci z kolumny. Może być nawet cała orkiestra symfoniczna.

Wiesław Czapski

19:02, wieslawcz
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 16 września 2007

 

W Trzciance, przy drodze z Wyszkowa do Białegostoku, stoi pokazana na zdjęciu kapliczka.

W wojnie 1920 r. zginął pod Ostrowią i tu został pochowany 24 letni porucznik Wojska Polskiego, ochotnik Tadeusz Wagner. Rodzice - dla uczczenia pamięci Syna - wybudowali tę pamiątkę.

Kapliczka przetrwała wszystkie przeciwności losu. I zamieszanie przy przejściu frontu w 1944 r., i rządy ludowe gdy Wojna polsko - bolszewicka 1920 miała być wymazana z pamięci narodowej.

Dopiero teraz w okresie znanej wszystkim walki o pamięć narodową, wychowanie patriotyczne i podobnych akcji ZŁODZIEJE ZDJĘLI POKRYCIE DACHU. Wiadomość o tej kradzieży otrzymał ok. 3.tygodni temu Mirosław Powierza. Ktoś przejeżdżając obok kapliczki zauważył tę grabież.

Jeszcze kilka dni deszczu i będzie potrzebny duży remont wnętrza i całej budowli. Uważam, że wójt Gminy Brańszczyk powinien spowodować natychmiastowe zabezpieczenie kapliczki przed zniszczeniem.

Nie wiem kiedy popełniono ten czyn. Faktem jest, że dach powinien zostać naprawiony a sprawcy tej kradzieży ukarani.

Dach pokryty był blachą cynkową. Nie była to blacha ocynkowana. Takiej blachy nikt dziś nie używa do celów budowlanych. Jaki punkt skupu złomu to kupił?

 Mam nadzieję, że policja już zajęła się tą sprawą a sprawcy zostaną szybko znalezieni.

 

1widok sprzed lat

.

2 widok sprzed kilku lat 3 widok zsprzed kilku lat

.

4 dach  dzisiaj

.

 

.

6 dach dzisiaj

.

7 resztki pokrycia dachu

.

5 dzisiaj  8 dzisiaj

sobota, 08 września 2007

wczapski@go2.pl

Minął kolejny rok. Znowu na wydmach między Lucynowem a Mostówką kwitną wrzosy. Dzisiaj rano zrobiłem tam kilka zdjęć. Jednak ani fotografia, ani film nie pokażą tego co można zobaczyć na własne oczy.

Takie kolory kwitnących wrzosów będzie można zobaczyć jeszcze tylko przez kilkanaście dni. Potem zaczną dominować brązy przekwitłych wrzosów i tylko mącznica lekarska swoją ciemną zielenią dalej będzie zachwycać. Jeżeli ktoś jeszcze trafi na żółte liście brzóz - to nic tylko malować, fotografować lub pisać wiersze.

Jak tu trafić? Dojechać trzeba do siedziby kierownictwa budowy obwodnicy Wyszkowa w Mostówce (dojazd dobrze oznakowany na budowanej obwodnicy). W tym rejonie zostawić samochód i dalej aż do Lucynowa ..... patrzeć, patrzeć i patrzeć.

Wiesław Czapski

A year went by. The heather is blooming on the sand-drifts beetween Lucynów and Mostówka. I took a few photos there this morning.

Yet neither a video nor a still camera can show you what can you see there with your own eyes.

The colors of the blooming heather you can see on the pictures below can be seen in the nature only.for the next ten and a few more days. Later on the most of the colors will be kind of brown of the out of the blooming heather and only the kinnkinnick will still be delighting your eyes. If you'll be lucky to see the yellow leafes of the birch-tree, there would be nothing like to paint, to take the photos or write poems..

How can you get there? You need to get to the HQ of the Wyszków circular road in Mostówka (there are well seen road signs on the c. Road being built). Leave the car there, take a walk to Lucynów and watch and watch and watch.

01mostówka

.

02Mostówka

.

03Mostówka

.

04Mostówka  05Mostówka

.

06Mostówka

.

07Mostówka  08Mostówka

.

09Mostówka, macznica lekarska

.

10Mostówka

.

11Mostówka

.

12Mostówka  13Mostówka

19:46, wieslawcz , Przyroda
Link Komentarze (5) »
poniedziałek, 03 września 2007

 

Na stronie Miasta i Gminy Wyszków http://www.wyszkow.pl/  można przeczytać informację o Młodzieżowej Orkiestrze Dętej OSP Wyszków.

Jest też strona, a nawet dwie, tej orkiestry.

Wczoraj orkiestra koncertowała w Wyszkowie z okazji dożynek.

A więc kilka zdjęć z tej ciekawej musztry paradnej.

Wiesław Czapski

 

P1040300

.

Orkiestra OSP Wyszków

.

P1040294

Orkiestra OSP Wyszków

.

 Orkiestra OSP Wyszków Orkiestra OSP Wyszków

.

Orkiestra OSP Wyszków  P1040317

.

P1040322a

.

P1040326

.

P1040307  

.

Orkiestra OSP Wyszków

.

P1040308

.

P1040312

.

Orkiestra OSP Wyszków

18:21, wieslawcz , FOTO
Link Komentarze (1) »
niedziela, 02 września 2007

wczapski@go2.pl

Jest miło gdy okazuje się, że pisanie o Wyszkowie przywoła  czyjeś odległe wspomnienia. Pewnego dnia słyszę w słuchawce „Ja mieszkałem w tym pałacu Skarżyńskich". Mój rozmówca z Wiednia informuje mnie, że przeglądając te strony zobaczył miejsce gdzie żył w na przełomie lat 1940 i 1950. Tu był sierociniec, jeden z wielu w Polsce. Pan Henryk opowiadał jak pamięta to miejsce. Ogromne drzewa na które można było się wspinać, bo z niektórych zwisały „liany", zabudowania gospodarskie, gorzelnia w ruinach której można było nieźle się bawić. Pamięta też składowane w specjalnej piwnicy zapasy lodu wydobywanego zimą z Bugu przez p. Kuczyńskiego. Miały starczyć na całe ciepłe lato do konserwacji żywności dla wielu mieszkańców pałacu. Kłopoty z przeprawą przez rzekę bo brak mostów a do Rybna prowadziła nieutwardzona piaszczysta droga.

 Mój rozmówca pamięta także panią Janczylik i pana Słoneckiego.

Dla pamiętających to miejsce w tamtych czasach, przedstawiam kilka zdjęć zrobionych w sierpniu 2007r.

Mam nadzieję, że ktoś jeszcze, kto był mieszkańcem tego sierocińca trafi na ten blog i zechce podzielić się wspomnieniami. .

Wiesław Czapski

Panie Henryku! Pana e-mail nie dotarł do mnie.

 

Pałac Skarżyńskich w Wyszkowie

.

Pałac Skarżyńskich w Wyszkowie

.

Urządzanie parku1

.

Urządzanie parku

.

Stajnia w MONAR'ze. Kiedyś gospodarstwo rolne

.

 

Park

.

Potężne drzewa parku rysują jego sylwetkę nad Bugiem

.

Wiele starych drzew nie dotrwało lepszych czasów

.

Podstawą parku są stare drzewa