Archiwum
stat4u
Miasto Wyszków i okolice, przyroda, fotografie, różności.
Kategorie: Wszystkie | FOTO | Miasto | Przyroda | Różności
RSS
piątek, 31 sierpnia 2012

Kilka dni temu, w nocy można było poczuć swąd palonych gdzieś tworzyw sztucznych.

Rano następnego dnia zadzwoniłem do Komendanta Straży Miejskiej. Obiecał, że będzie się starał znaleźć źródło dymu. Prosił, że jak powtórzy się takie zdarzenie, a będzie przed godziną 22, żeby dzwonić do SM i dyżurny będzie interweniował.

 No i stało się ponowne wielkie zadymianie. Było jeszcze przed zmierzchem i doskonale było widać słup dymu. Nieco wcześniej zaatakowana została dymem palonego styropianu i innych tworzyw sztucznych część miasta gdzie mieszkam.

Zgodnie z umową zadzwoniłem do SM i zgłosiłem sprawę. Dyżurny obiecał szybką interwencję. Niestety mijają kolejne kwadranse, a dym dalej unosi się nad dachami sąsiednich domów. Po prawie godzinie wyruszam na poszukiwanie smrodu. Jest bardzo łatwo, bo ciągle dymi.

 Ponownie dzwonię do SM i pytam „czy już byli”? Nie – słyszę – mamy pilną interwencję w terenie. Przyjedziecie? „Może” lub jakaś podobna odpowiedź.

Robię kilka zdjęć płonącego ogniska. Po kilkunastu minutach dymu już nie widać.

 Następnego dnia pytam komendanta czy ma jakieś wnioski z niedoszłej interwencji. Stwierdził, że ktoś z jego ludzi poinformuje mnie o tym.

No i był telefon w stylu „wicie, rozumicie”. Nie interweniowali, bo była interwencja w terenie, ale rejon stacji będzie objęty specjalnym nadzorem, więc może nie będzie palenia śmieci.

No i tyle!

 

Wnioski? Kogo na to stać? Lepiej niech ludzie trują się gryzącym w oczy i rakotwórczym dymem.

 

.12:38, wieslawcz , Miasto
Link Komentarze (2) »
czwartek, 30 sierpnia 2012

Wczoraj wieczorem na wrzosowisku.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

niedziela, 26 sierpnia 2012

Wczoraj, po nocnym deszczu na wydmach w Lucynowie takie były wrzosy. To jest chyba szczyt kwitnienia.

Przyjeżdżajcie popatrzeć. Warto!

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

08:50, wieslawcz , Przyroda
Link Komentarze (2) »
sobota, 25 sierpnia 2012

Jadąc ostatnio do Opola zatrzymałem się na chwilę w Dobrodzieniu. Kiedyś, przed wybudowaniem tu obwodnicy, przejeżdżałem tędy w "tłumie" samochodów.  Teraz miałem okazję przyjrzeć się uroczym uliczkom i drewnianemu kościółkowi.

.

.

.

.

.

.

.

.

czwartek, 23 sierpnia 2012

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

środa, 22 sierpnia 2012

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

W ubiegłym roku kilka osób deklarowało przyjazd na ten teren właśnie gdy kwitną wrzosy.

Już pora. Na jednym ze zdjęć widać mocno zaangażowanego fotografa.

Wrzosy czekają. Zapraszają.

niedziela, 19 sierpnia 2012

Takie zaproszenie wędrowało ostatnio w Wyszkowie.

Wyszkowski Ośrodek Kultury "Hutnik" zaprasza na koncert Zespołu WODOGRAJ z Ukrainy i spektakl pt "Płonące laski 4" w wykonaniu  Teatru AKT z Warszawy.

W sobotę było tak..

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

18:17, wieslawcz , Miasto
Link Dodaj komentarz »
sobota, 18 sierpnia 2012

Już kilka razy pisałem o bobrach. W komentarzach do ostatniego tekstu otrzymałem 4 opinie w opisanej sprawie. Wszyscy piszący, wprost lub pośrednio, za to co się stało z bobrzym siedliskiem obwiniają same bobry.

Przeczytałem te uwagi ze złością. Jak łatwo - przez pisanie nieodpowiedzialnych - o tym, że bobry szkodzą producentom żywności wyrobić im złą opinię. Najbardziej poszkodowanym nie przyjdzie do głowy, że jeśli bobry budują tamy i szkodzi to uprawom to może zadziałać tak jak radzą specjaliści. Nie mordować bobrów a zastosować dobrze opisane sposoby by tama była a nie spiętrzała wody, żeby bobry nie mogły zatkać przepustów, by utrudnić im życie a nie zabijać.

A jak pokażesz, uciskany przez bobry człowieku, że faktycznie straciłeś na ich działalności – pisz do władzy.

A teraz o tej tamie. Tama ta powstała na terenie Nadleśnictwa Wyszków i wiem, że gospodarzom – leśnikom nie przeszkadzała. Wręcz przeciwnie była pomocna w uprawie lasu. Nikt z rolników nie ucierpiał z powodu jej istnienia. Jaki więc był powód? Kłusownictwo lub bezinteresowna zawiść.

 PS. Jeżeli na tym blogu w okienku obok napisu „szukaj” wpisać słowo bobry można przeczytać i zobaczyć na zdjęciach wiele informacji o bobrach w Nadleśnictwie Wyszków.18:28, wieslawcz , Przyroda
Link Komentarze (1) »
czwartek, 02 sierpnia 2012

Znane czytelnikom tego blogu miejsce. Wydawało się "bobrza kraina szczęśliwości". I przyszedł jakiś bandyta, przywlókł jakąś maszynę i zniszczył tamę. Teraz to miejsce tak wygląda.

Ciekawe co kierowało tym człowiekiem? Polowanie na bobra bo trzeba spróbować bobrzego mięsa, sprawdzenie jak wygląda ten teren po spuszczeniu wody, zrobienie na złość leśniczemu? A może jeszcze coś co jest niezrozumiałe dla normalnego człowieka.

Przypominam, że bobry są gatunkiem chronionym i mam nadzieję, że winny takich zniszczeń będzie nie tylko ukarany ale i dowiemy się jakie były motywy jego działania.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

06:45, wieslawcz , Przyroda
Link Komentarze (4) »