Archiwum
stat4u
Miasto Wyszków i okolice, przyroda, fotografie, różności.
Kategorie: Wszystkie | FOTO | Miasto | Przyroda | Różności
RSS
poniedziałek, 29 sierpnia 2011

Do wpisu "Pałac Skarżyńskich w Wyszkowie" Gość: max, aavh64.neoplus.adsl.tpnet.pl 2011/08/24 16:37:08 napisał taki komentarz:

Mieszkałem w tym pałacu w latach 1969 - 1971. Piękna sala balowa z freskami i piękną podłogą w mozaikę. Na parterze w lewym skrzydle stał przepiękny piec węglowy z dekoracyjnymi kaflami, a pod sufitem również przepiękne freski. Z tego co pamiętam, od frontu ogrodzenie stanowił mur wysoki na dwa metry. Dwie oficyny jednopiętrowe. Dobrze że znalazł się ktoś, kto doprowadził ten pałac ponownie do swojej świetności.

Prawda - odnowiona budowla wygląda wspaniale. No ale jak to wygląda wewnątrz, kiedy to ruszy?

Może ktoś wie jak tam się dostać?

 .

.

.

.

.

niedziela, 21 sierpnia 2011

Przy starej drodze z Wyszkowa do Warszawy byłem 26 kwietnia. Była wiosna. Dziś mamy już chłodne poranki, zaczynają kwitnąć wrzosy, jerzyki odleciały jakieś dwa tygodnie temu.

No tak! Wakacje się kończą. Do szkoły czas.

 

.

.

.

.

.

.

.

.

15:43, wieslawcz , Przyroda
Link Komentarze (1) »
czwartek, 18 sierpnia 2011

Będzie kolorowo na wydmach. Ale też wysypisko śmieci które pokazałem tu 5 lipca coraz większe. Prosiłem szefa straży miejskiej żeby spowodował, by winni takiego bałaganienia usunęli ten b.... . Minęło 6 tygodni i śmietnisko coraz większe. Czekałem na jakieś informacje o postępie dochodzenia. Pewnie się nie doczekam.

Ale co to obchodzi urząd? Mają co innego do roboty!

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

20:48, wieslawcz , Przyroda
Link Komentarze (3) »
sobota, 13 sierpnia 2011

W Serocku można zrobić plażę, urządzić park, utrzymać porządek.

Radni z Długosiodła pytali radnych w Serocku jak to zrobić? Z Wyszkowa bliżej do Serocka niż z Długosiodła!

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

wtorek, 09 sierpnia 2011
niedziela, 07 sierpnia 2011

Modlin to trochę dalej niż "okolice Wyszkowa", ale warto tam było być.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

sobota, 06 sierpnia 2011

Na portalu www.polskaniezwykla.pl można przeczytać:

Baczki

Dwór w Baczkach powstał w XVIII w. W ciągu prawie 200 lat tylko nieznacznie go przebudowano. Obiekt jest drewniany, z wysokim dachem naczółkowym i wejściem głównym poprzedzonym drewnianym gankiem wspartym na słupach.

Obecna właścicielka, pani Maria Figlewicz, prowadzi we dworze coś w rodzaju pensjonatu (czynnego tylko w sezonie letnim, tel. 0 600 428 515). Wnętrza nieco przebudowano, aby każdy pokój miał choćby niewielką łazienkę. W dużej, staromodnej kuchni przygotowywane są posiłki dla gości. Jak w starym, porządnym dworze.

Do posiadłości należy także niewielki, murowany lamus. Tradycja głosi, że w XVII w. stała w tym miejscu kaplica ariańska. Obecny budynek pochodzi z XVIII w. Ma grube mury, jest otynkowany, parterowy, z mieszkalnym poddaszem. Najciekawszą częścią XVIII-wiecznego parku krajobrazowego jest 200-letnia aleja grabowa, uznana za pomnik przyrody.

 

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.