Archiwum
stat4u
Miasto Wyszków i okolice, przyroda, fotografie, różności.
Kategorie: Wszystkie | FOTO | Miasto | Przyroda | Różności
RSS
niedziela, 29 sierpnia 2010

Na zakończenie wakacji, w Wyszkowie, kilka imprez. Po minie "kota" widać, że nie wszystkim imprezy się podobały.

.

.

.

.

.

.

.

 

.

.

.

.

.

 

piątek, 27 sierpnia 2010

Podobno w Wyszkowie jakieś zabawy. Jest i karuzela.

.

.

.

15:16, wieslawcz , Miasto
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 23 sierpnia 2010

W Wyszkowie.

.

.

.

.

.

.

niedziela, 22 sierpnia 2010

Śmieszą mnie wszelkie, nieprofesjonalne formy, badania przyczyny katastrofy z 10 kwietnia. Parlamentarne komisje złożone są z posłów, którzy, prawdopodobnie, o branży lotniczej czy o technice w ogóle, mają takie pojęcie, jak przysłowiowy pies o gwiazdach. Komisje te mogą znaleźć tylko polityczną awanturę. Jeżeli chcą takiej awantury, niech jej szukają, tylko proszę z daleka od oceny technicznych przyczyn katastrofy. Na tym trzeba się znać.

Teraz anegdota. Prof. Stanisław Fryze z Wydziału Elektrycznego Politechniki Śląskiej w Gliwicach miał w zwyczaju paść przywiezioną ze Lwowa krowę. Widać to dość oryginalne, jak na uczonego zajęcie. Jednak mimo takich, pozornie dziwacznych zachowań, cieszył się niekłamanym autorytetem.

Po okropnym wypadku eksplozji dużego urządzenia energetycznego, ( a był to przełom lat 50 i 60) poproszono Profesora do prac w komisji powypadkowej. Prace komisji trwały długo i nie potrafiono uzgodnić jej przyczyn i winnych. Któregoś dnia, na miejscu wypadku, Profesor zaczął czołgać się między spalonymi konstrukcjami. Czego Pan tam szuka, pytają? Szukam winnych – bo tylko między nimi – tymi co tu leżeli - był winny tego wypadku.

Ale tak, miał prawo i kwalifikacje, powiedzieć prof. Stanisław Fryze, elektryk, człowiek który był na miejscu katastrofy.

Partyjne komisje, dziś, tak jak i wtedy nie mają nic do gadania w sprawie katastrofy.

Wiesław Czapski

Domek między hutą a bacutilem, w sieci.

 

.

piątek, 20 sierpnia 2010

Dzisiaj znowu strzelali i wszyscy byli zadowoleni a najbardziej minerzy. Była chwila niepokoju, bo silosy padając, na chwilę się zatrzymały w swojej drodze do końca istnienia. Potem było wiele pyłu, przyglądanie się z bliska - jak padło i koniec jeszcze jednych wspomnień o minionej "świetności" Wyszkowa.

 

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

20:09, wieslawcz , Miasto
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 15 sierpnia 2010
niedziela, 08 sierpnia 2010

Dziś w Wyszkowie przypomniano o ważnym wydarzeniu w jego historii. To już 90 lat temu.

Brawo organizatorzy.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

 

sobota, 07 sierpnia 2010

Trzy lata temu, w dniu 07 sierpnia 2007 zmarł Profesor, Ludwik Maciąg.

Czas płynie i dziś pozostają już tylko o Nim wspomnienia.

Był taki czas, że można było wprosić się do Niego, do Gulczewa i podyskutować o ważnych sprawach; podyskutować a nie kłócić się! Można było usłyszeć Jego opinię o minionych, przeżytych przez Niego zagrożeniach – w partyzantce i po wojnie, ściganego jako „wróg ludu”. Mówił też o niechęci „ludowej władzy” do ludzi wolnych. Jak wiele cierpkich słów wypowiadał o obecnej, lokalnej administracji nie dbającej o zachowanie resztek dóbr kultury materialnej. Jak gorzko mówił o niszczonej przyrodzie!

Opinie o tamtych czasach i ludziach tego okresu były czasami bardzo niepochlebne, ale nigdy wypowiedziane z nienawiścią.

Takim On był.

 

 

piątek, 06 sierpnia 2010

Tydzień temu rozpoczęto strzelanie w dawnym wyszkowskim Bacutilu.

Wczoraj słynna firma wyglądała tak.

.

.

.

.

Dziś rano pokazali się saperzy.

A potem to już był tyko jeden wielki bałagan.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.