Archiwum
stat4u
Miasto Wyszków i okolice, przyroda, fotografie, różności.
Kategorie: Wszystkie | FOTO | Miasto | Przyroda | Różności
RSS
piątek, 29 lipca 2016

Miło popatrzeć jak porządnie zaczyna wyglądać ten skwer w środku Wyszkowa. Uroku dodają posadzone wczoraj ozdobne drzewa.

Przy tej okazji chcę przypomnieć, że ponad 10 lat temu – człowiek z „kół zbliżonych do prof. Ludwika Maciąga” - na tym samym skwerze posadził 3 wierzby płaczące. Niestety do dzisiaj uchowały się tylko 2 drzewa. Trzecie, krótko po posadzeniu ktoś wyciął.

 Miałem przyjemność być przy tym, jak Profesor szkicował plan rozmieszczenia tych kilku drzew. Mówił jak poprawi się estetyka tego miejsca. Jak zasłonięta będzie baza transportowa. Dodał przy tym, że postawienie tych drzew nie będzie chyba możliwe. Spece od zieleni powiedzieli, że na kompozycji zieleni miejskiej trzeba się znać i …...

 A jednak udało się. Pewnego dnia widzę, że znajomy podlewa świeżo posadzone drzewka. Obeszło się bez dużej gali i bez płacenia mandatu czy wręcz usuwania nielegalnych nasadzeń..

.

.

.

.

.

22:11, wieslawcz , Miasto
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 25 lipca 2016

Ten plakat wyjaśnia wszystko.

Byłem tam i słyszałem.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

niedziela, 24 lipca 2016

W lesie mieszka głównie taka drobnica.

/

.

.

.

20:13, wieslawcz , Przyroda
Link Komentarze (2) »

Jest „brama”. Trzeba zapłacić myto weselne.

Pomyślności!

.

.

.wtorek, 19 lipca 2016

Jak miło posłuchać muzyki na żywo. W letnie wakacje Stowarzyszenie Przyjaciół Kultury w Urlach kulturaurle.pl/ organizuje, przy szerokiej współpracy wielu firm, koncerty muzyki i nie tylko.

Warto poznać program tych imprez na stronie Stowarzyszenia.

W niedzielę na estradzie przy kościele parafialnym w Urlach wystąpił Jacek Wójcicki. Warto było posłuchać i popatrzeć. Nawet siąpiący deszczyk i postawione parasole nie przeszkadzały.

.

.

.

.

.

.

.

.

piątek, 15 lipca 2016

Przyleciał mokry na balkon. Odpoczął pod plastykowym krzesłem. Popiskiwał, popiskiwał i nie bał się ludzi. Potem odleciał.

.

poniedziałek, 11 lipca 2016

Tadziku. Dziękuję Ci za komentarz do mojego wpisu „Nie lubią wiatraków? Don Kichot też” z dnia

12 czerwca 2016.

Wszystkie Twoje uwagi i pretensje skwituję tylko tak: PULL UP, PULL UP, TERRAIN AHEAD …

I co tu jeszcze dodać?

Odnośnie ostatniego akapitu Twojego komentarza; przeczytaj tekst o. Ludwika Wiśniewskiego OP, „Do jakiej Polski przyjedzie papież” w Tygodniku Powszechnym nr 28 z 10 lipca 2016.

Autor jest też chyba katolikiem.

Wiesław Czapskiniedziela, 03 lipca 2016

Wędrując po lesie trafiłem na solidnie połamany jego fragment. Musiało tam solidnie powiać. Poprzewracało drzewa na niewielkiej powierzchni. Czyżby powstała tu mini trąba powietrzna i zrobiła tu to, co zwykle robi - niszczy.

Przy okazji trafiłem na "piękne", leśne wysypisko śmieci. Jeszcze trochę a wystarczy tu postawić tablicę z napisem "WYSYPISKO" i problem gospodarki odpadami zostanie rozwiązany.

Przy okazji, z łatwością chyba można ocenić kto tak tu bałagani. Wątpię, że szybę samochodową wywiózł majsterkowicz a gruz po rozebranych pomnikach nagrobnych jego właściciel. Oczywistym jest, że nikt z bliskich odwiedzających groby nie przyniósł do lasu, w to miejsce, kilka wypalonych zniczy. Czyżby hurtowo załatwił to gospodarz cmentarza parafialnego w Lucynowie?

.

.

.

.

.

.

.

.

.

..