Archiwum
stat4u
Miasto Wyszków i okolice, przyroda, fotografie, różności.
Kategorie: Wszystkie | FOTO | Miasto | Przyroda | Różności
RSS
niedziela, 19 lipca 2015

Żegluga śródlądowa w Polsce więdnie, a może już jej nie ma. Stary, wybudowany ponad 100 lat temu, port w Opolu praktycznie przestał istnieć. Został sprzedany firmie zajmującej się wydobywaniem żwiru. Jeszcze niedawno węgiel do elektrowni we Wrocławiu wożono barkami, dzisiaj podobno tańszy jest transport kolejowy. W Opole nawet rekreacyjne rejsy wycieczkowym stateczkiem, zostały zawieszone, bo już nie ta infrastruktura.

Jeszcze pod koniec lat 50-tych po Odrze pływały takie barki. Potem pojawiły się pchacze, a teraz – jest pusto. Spotkany w porcie wędkarz twierdzi, że od 2013 r. nie widział tu ani jednej barki.

 A w Wyszkowie chcą organizować żeglugę rzeczną!!

.

.

.

.

.

.

..

 sobota, 18 lipca 2015

Jest nowe ministerstwo. W Opolu. Pracują tu bardzo intensywnie. O 5.30 AM personel zamiata obiekt a pracownikom po ciężkiej nocy nie spieszy się do domu. W city spory ruch. Widać malarzy szykujących materiały do pracy, można kupić kwiaty, pomyśleć o religijnych uniesieniach, bo ten na rowerze z ogromnym plakatem na wózku, głośno zachęca do religijnego nawrócenia się.

.

.

.

.

.08:57, wieslawcz , Miasto
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 14 lipca 2015

Opole kiedyś cementem stało. Cement produkowano tu w kilku cementowniach. Największą była „Odra”. Tylko ona się ostała. Po dużej modernizacji już nie sypie pyłem na miasto. W miejsce dominujących kiedyś 4 kominów, pozostał jeden i to mocno skrócony. Teraz w tym miejscu widać dużą instalację do oczyszczania spalin.

Pozostałe stare cementownie Piast i Bolko zostały wyburzone i tylko komin jednej z nich zdobi nowe osiedle mieszkaniowe.

Po cementowniach pozostały zalane wyrobiska. Służą teraz jako kąpieliska i miejsce do nurkowania. Jak miło jest nurkować w takiej wodzie! Miejscami można zobaczyć jak wyglądają pokłady margla, surowca do produkcji cementu. I tylko Kamieniołom Odra II jest czynny..

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

poniedziałek, 13 lipca 2015

13 lipca 1920 r. w Krakowie urodził się Ludwik Maciąg.

18:49, wieslawcz
Link Dodaj komentarz »

Byłem kilka dni w Opolu. Trafiłem na takie widoki.  Zboża tam rosną inne niż na naszym Mazowszu. A te powierzchnie upraw. I jak tu myśleć o konkurencji?! We wszystkim. No, może będziemy mocniejsi w błaganiach o walkę z wiatrakami.

.

.

.

.

.

.

.

sobota, 04 lipca 2015

Księżyc w pełni. Niebo bezchmurne. Nic tylko fotografować. Trudno było, ale było warto.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

20:53, wieslawcz , Przyroda
Link Komentarze (2) »
piątek, 03 lipca 2015

Wczoraj odwiedziła nasze miasto p.Szydło. Jej zwolennicy z entuzjazmem, wręcz z uwielbieniem ściskali dłonie gościa. Trzeba podziwiać oddanie zwolenników PISu swoim przywódcom. Ale też i organizatorzy przygotowali to spotkanie perfekcyjnie.

Tylko, jak na spotkanie wyborcze przystało, trzeba spytać o choćby malutki fragment programu.

Pewnie program ten niewiele będzie inny od programu obecnego Prezydenta elekta. Z załączonego fragmentu jego ulotki wyborczej przyglądam się sprawie:

- Program uruchomienia biliona 400 mld zł. na inwestycje,

- Odbudowa polskiego przemysłu.

Wygląda na to, że nawet gdyby 1400 mld podzielić na 10 lat to wyniesie to 140 mld zł. rocznie. Czy PIS wierzy w to, czy to tylko kiełbasa wyborcza? W wyborach prezydenckich udało się, ale czy teraz też?

No, ale  "odbudowa polskiego przemysłu" w programie partii to kpina! Czy za Bieruta,Gierka, za Kaczyńskiego przemysł funkcjonował lepiej?

Pijarowcy z PIS. Nie róbcie ludzi "w balona" W takie opowieści mogą uwierzyć tylko mocni zwolennicy waszej partii.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.