Archiwum
stat4u
Miasto Wyszków i okolice, przyroda, fotografie, różności.
Kategorie: Wszystkie | FOTO | Miasto | Przyroda | Różności
RSS
poniedziałek, 29 czerwca 2015

O zabudowaniach byłej fabryki mebli pisałem na tym blogu 14 lutego 2011. Budynek wyglądał tak:

.

Obecnie w budynkach zainstalowały się są mocne wyszkowskie firmy.

Obiekty te wyglądają tak:

.

.

.

.

08:31, wieslawcz , Miasto
Link Dodaj komentarz »
środa, 24 czerwca 2015

Tam ciągle się coś dzieje. Praca twórcy przebiega metodycznie by cieszyć oko widza a czasem by straszyć. King- Kong nadchodzi?

Tylko dlaczego rzeźby p. Leona nie mogą trafić do Wyszkowa? Pewnie migające w fontannie światełka są ładniejsze.

.

.

.

.

.

czwartek, 18 czerwca 2015

Czy to rośliny ozdobne czy chwasty? A może dwa w jednym?

W Kręgach rośnie to ładnie.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

16:29, wieslawcz
Link Komentarze (2) »
wtorek, 16 czerwca 2015

 

Z komunikatu ze strony internetowej Urzędu Miejskiego w Wyszkowie.

 Liga Morska i Rzeczna poprzez swoich przedstawicieli działających na śródlądziu organizuje w czerwcu 2015 r. na trasie Niemirów-Warszawa I Flis Rzeką Bug pod nazwą "Między Bugiem a prawdą". Flis jest niezwykłym wyzwaniem ze względu na jego charakter, polegający na przepłynięciu rzeki Bug, położonej na terenie Rzeczpospolitej Polskiej.

Organizatorzy chcą odkryć prawdę o możliwościach rzeki – czy jest tylko wspaniałym i niedostępnym szlakiem turystyki wodnej, czy posiada również potencjał dla żeglugi śródlądowej. Celem spływu jest też przygotowanie szczegółowej locji rzeki Bug oraz przypomnienie jak ważna jest to droga wodna pod względem turystycznym, jak i gospodarczym.
….

Spodziewana godzina przepłynięcia pod wyszkowskim mostem to 18:00-18:30. Na wyszkowskiej plaży wodniacy zostaną przywitani przez mieszkańców miasta. Plaża zapełni się namiotami oraz dźwiękiem muzyki szantowej. Zostanie rozpalone wspólne ognisko w którym będzie mógł uczestniczyć każdy chętny.

Dzisiaj byłem w Broku by zorientować się jak przebiega I Flis. Miło rozmawiało się z załogą tratwy, znajomymi członkami i sympatykami Ligi Morskiej i Rzecznej.

Stopy wody pod … beczką i do zobaczenia w Wyszkowie.

 

A tak było na przystani przy "Bindudze".

.

.

.

.

.

 piątek, 12 czerwca 2015

Obserwując udrażnianie Bugu, zainteresowałem się wysokim brzegiem Narwi w rejonie Serocka. Tak trafiłem do Jadwisina, a tam drogą przez rezerwat, do spalonego Dworku Rodziny Szaniawskich.

Ładne jest to nasze Mazowsze.

.

.

.

.

.

.

.

.

niedziela, 07 czerwca 2015Doroczne Dni Wyszkowa prawie zakończone. Jeszcze tylko 2 koncerty w następnych tygodniach i koniec tegorocznych Dni.

Z obfitego programu imprez wybrałem dwie. „Wyszków w starej fotografii” - bo to fotografie i bardzo ważny dokument historii miasta oraz spektakl „Belfer” w wykonaniu Wojciecha Pszoniaka.

 Otwarcie ekspozycji starych fotografii, przy miejskiej fontannie, odbyło się sprawnie choć przy małej frekfencji. Obecni byli organizatorzy i wykonawcy wystawy no i wyszkowska prasa. Nawet ten blog miał swego redaktora – czyli – mnie. Sam temat wystawy i jej lokalizacja to „strzał w 10”. Już w trakcie otwarcia zbierały się grupki widzów komentujących pokazane zdjęcia i ich opisy. Obserwuję, że prawie zawsze, przy gablotach jest ktoś kogo to interesuje.

 Niestety gorzej wypadnie ocena „Belfra”. Impreza się nie odbyła, „Hutnik” oddał pieniądze za wcześniej kupione bilety i koniec.

Jak dowiedziałem się, sprzedano jedynie ok. 40 biletów. Wstyd!

 Czytając informację Urzędu Miasta, wiem, że w Wyszkowie i okolicy pracuje blisko 450 nauczycieli. Czyżby ta grupa zawodowa „Belfrem” nie była zainteresowana? A może poziom aktorstwa wykonawcy tego „teatru jednego aktora” był zbyt niski i nie zadowalał aspiracji szanownego „grona”. Ale przecie w Wyszkowie mieszka wielu, szkolonych w Bibliotece czy w „Hutniku”, ludzi którzy – mam nadzieję – chętnie wzięliby udział w tym spektaklu. Dlaczego zatem przy takim potencjale tak nikła zadeklarowana frekwencja?

Czy ktoś jest w stanie znaleźć odpowiedź?.

.

.

.

.

.

22:16, wieslawcz , Miasto
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 02 czerwca 2015

Jakimś cudem na tych mokrych łąkach wysiały się płaty goździków (jakich?). Wczoraj traktory robiły z nich siano.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

08:11, wieslawcz , Przyroda
Link Komentarze (2) »