Archiwum
stat4u
Miasto Wyszków i okolice, przyroda, fotografie, różności.
Kategorie: Wszystkie | FOTO | Miasto | Przyroda | Różności
RSS
poniedziałek, 27 czerwca 2011

A w niedzielę zabawy o jakich napiszą wszystkie nasze gazety.

Ja zapisałe i pokazuję tylko ukraiński BARVINOK i naszą SYLABĘ.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

sobota, 25 czerwca 2011

Ale ten czas leci. Mieszkańcy Wyszkowa zainteresowani taką zabawą spotkali się na ulicy, tym razem przy Hutniku.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

17:10, wieslawcz , Miasto
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 21 czerwca 2011

Do ostatniego wpisu „Nad Bugiem przed bagrowaniem” ktoś dodał komentarz.

Wieniumorski wyraził swoją opinię. W pełni się z nią zgadzam. No bo jakich należy spodziewać się skutków takiego postępowania, jakie proponuje się (jak można wyczytać w naszej lokalnej prasie) dla zapobieganiu powodziom. Wyciąć krzaki i drzewa w pobliżu nurtu rzeki. Inni zaś budują gruzowo - kamienne zapory poprzeczne żeby ochronić brzeg. Czy takie, wydaje się sprzeczne propozycje technicznego zapobiegania powodziom są właściwe? Chętnie usłyszałbym opinię hydrologa a nie starosty. Starosta powinien krzyczeć, że nie chce by woda zalewała domostwa mieszkańców a nie opowiadać, że należy pogłębiać rzekę. Bo może nie należy pogłębiać rzeki. A może nie należało budować tam gdzie dziś zalewa.

Chwilę potem, jakiś tajemniczy apn- 95 .... zaczyna pluć swoją żółcią na emerytów co to są zgorzkniali i niczego nie osiągnęli. Mylisz się anonimowy człeku. Wielu emerytów i nie tylko emerytów wie, że dobrze jest podpisywać swoje listy. Ty o tym nie wiesz. Nie wiesz pewnie także o wielu innych sprawach. Nie wiesz, że człowiek żeby przeżyć musi mieć potrzebne do życia środowisko. Co ty wiesz o takim środowisku? Sadzisz, że jak masz forsę to możesz grzebać w wokół siebie tak, jak ty uważasz za słuszne? Myślisz, że jak ktoś kupił kilka kawałków piasku na wydmach w Mostówce może tam zaraz wybudować kopalnię bo udaje, że nie wie, że jest tam obszar Natura 2000. Czy wiesz człeku, że taka forma ochrony naszego środowiska wynika z potrzeby trudnej kalkulacji – „czy moje jest ważniejsze od naszego?”. Przy okazji; apn- 95... wypominania mi krytykowanie „ ... każdego przejawu ludzkiej inicjatywy i chęci do zmian, tworzenia czegoś więcej niż Wy zrobiliście w życiu ..”. Zachęcam do poczytania, z uwagą, całego tego bloga i strony Klubu Ekologicznego, którą redagowałem.

A teraz uwaga techniczna. Jako właściciel tego bloga wymagam od wyrażających swoje opinie poprawnego zachowania się, w tym formy wyrażania się. Nie życzę sobie „osobistych wycieczek” pod adresem „Gości” tego blogu.

Wiesław Czapski

wtorek, 14 czerwca 2011

Nad Bugiem, w Wyszkowie jeszcze rosną krzaki. Mimo, że podobno krzaki są przyczyną powodzi, na szczęście nikt ich nie wyciął. W jakimś tam celu wrzucono do rzeki wiele gruzu i kamieni. No to co bardziej sprzyja powstawaniu powodzi? Krzaki czy te kamienie? 

Ale kopać Bug trzeba!? Na wszelki wypadek proponuję, by pod pomysłami bagrowania rzeki podpisali się autorzy i decydencji takiego pomysłu. Dla nagrody za dobry pomysł i dla odpowiedzialności za wyrzucanie pieniędzy. 

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

18:33, wieslawcz , Przyroda
Link Komentarze (7) »
piątek, 10 czerwca 2011

Dzisiaj Minya napisała taki komentarz do wpisu Obelisk Wazów (16.08.2007) "Witam! Trzy lata mieszkałam na ul. 3 maja i co dzień, wjeżdżając na praking przed blokiem mijałam obelisk Wazów a na nim siedzących, wesołych sąsiadów, popijających piwko. Jak to zwykle bywa - po piwku siusiu na drugi w Polsce (po Kolumnie Zygmunta III Wazy) świecki pomnik. W nosie mieli, że zwracałam im uwagę a żadne służy miejskie nie chciały interweniować. Może niech nikt nie przyjeżdża oglądać takich strażników pamiątek miasta."

Jakiś czas temu, w Nowym Wyszkowiaku, przedstawiono założenia modernizacji parku. Poinformowano, że w pakiecie zmian przewiduje się przeniesienie obelisku z miejsca gdzie obecnie istnieje – gdzieś do parku.

Fajnie to wygląda! Już kiedyś był taki zamiar by wyrzucić kawałek historii miasta do parku, bo było potrzebne miejsce na jakiś parking. Dziś taki głupi zamiar znowu ożył. Czy ktoś liczy na to, że śp. „Senior” Ireneusz Składanowski, nie powalczy już z takimi pomysłami? Zadziwia zgodność czynów pewnych środowisk Wyszkowa. Oba te środowiska, jak widać z podanych tu informacji, olewają. Zobaczymy czy także czytają?

I jeszcze jedno. Burmistrzu i księże proboszczu - czy jeszcze są i jak wyglądają resztki drugiego obelisku. Tego ze zdjęcia we wpisie Obelisk Wazów z dnia 16.08.2007

21:31, wieslawcz , Miasto
Link Dodaj komentarz »
środa, 08 czerwca 2011

We wrześniu ub roku, w tartaku p. Jerzego Abramczyka w we wsi Wólka - Folwark fotografowałem dwa wiatraki sposobione do produkcji prądu. 

Dzisiaj byłem tam znowu. To działa!

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

niedziela, 05 czerwca 2011

W Mostówce, na przedłużeniu słynnej już wydmy mamy taki teren. Wydmy, znanej z tego, że właściciele chcieli znienacka zamienić ją w kopalnię. Tutaj, planowo pozyskuje się drewno. Mimo wszystko ze smutkiem patrzę na taki, przejściowy stan lasu. Ale będzie lepiej - odrośnie.

.

.

.

.

.

.

.

.

A to taki specjalny krater. Na jego dnie zasypał się warstwą piasku pająk. Specjaliści wiedzą jak się zwie. Owad który wpadnie w takie "wilcze doły" zostanie bezapelacyjnie zjedzony.

13:13, wieslawcz , Przyroda
Link Komentarze (2) »