Archiwum
stat4u
Miasto Wyszków i okolice, przyroda, fotografie, różności.
Kategorie: Wszystkie | FOTO | Miasto | Przyroda | Różności
RSS
poniedziałek, 18 listopada 2013

Wczoraj w wyszkowskim Hutniku zaprezentowano twórców pielęgnujących lokalną tradycje i obyczaje.

Swoje dzieła i zbiory pokazali m.in. Kuźnia Kurpiowska z Pniewa, Muzeum Regionalne z Kamieńczyka, Muzeum Gwizdka z Gwizdał.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

niedziela, 17 listopada 2013

W Drogoszewie budowana jest nowa droga. Skończą się jazdy po wyboistej żwirówce.

Przy tej okazji wycięto kilka dużych drzew.

Chciałem się dowiedzieć jak formalnie została załatwiona zgoda na wycinkę i ile wyniosła opłata (środowiskowa?) za wycięcie tych drzew.

W Urzędzie Miejskim nie dowiedziałem się wiele. Jedyną informacją jaką uzyskałem, w rozmowie telefonicznej z urzędnikami w trzech wydziałach, to taka, że „jeżeli inwestorem jest gmina to opłata za wycięcie drzew nie jest wymagana”.

 Interesuje mnie jednak czy tak wielkie drzewa musiały być wycięte? Jakie alternatywne rozwiązania przy projektowaniu drogi były rozważane. Kto i na jakiej podstawie wydał zgodę na wycinkę? Kto kupił wycięte drzewa i na ile zostały one wycenione?

 Przy okazji spaceru po jesiennych łąkach popatrzyłem na płynący w pobliżu „ciek wodny”. Tutaj też pracują burzyciele bobrzych tam. Pewnie mają potrzebne wszystkie pozwolenia, ale widok jest nieprzyjemny.

 A na zdjęciach widać jak wygląda to co opisałem.

.

.

.

.

.

.

.

.09:39, wieslawcz , Przyroda
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 11 listopada 2013

Dziś, z okazji Święta Niepodległości, w Rybienku Leśnym przy pomniku pomordowanych przez czerezwyczajkę, odbyła się uroczystość z udziałem pocztów sztandarowych.

Impresje.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.środa, 06 listopada 2013

Tysięcznym kilometrem zmodernizowanym w ramach „Narodowego programu przebudowy dróg lokalnych” na Mazowszu jest przebudowany prawie kilometrowy odcinek ul. Stefana Okrzei w Wyszkowie.

Tak, dzisiaj, uruchomiono ten wyremontowany odcinek ulicy.

.

.

.

.

.

.

.

.

 

 

„Narodowy program przebudowy dróg lokalnych – Etap II Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój” ukierunkowany jest na podniesienie poziomu i jakości życia społeczności lokalnych oraz rozwój bezpiecznej, spójnej i funkcjonalnej infrastruktury drogowej. Stanowi on kontynuację „Narodowego programu przebudowy dróg lokalnych 2008 – 2011”, którego wyniki potwierdziły efektywność projektu, służącego wzmocnieniu potencjału inwestycyjnego samorządu lokalnego. Nowa odsłona programu służy podtrzymaniu impulsu rozwojowego i wzmocnieniu trendów modernizacyjnych lokalnej infrastruktury drogowej w latach 2012 – 2015.

 

Informacja na podstawie materiałów rzecznika prasowego Wojewody Mazowieckiego. 18:34, wieslawcz , Miasto
Link Komentarze (1) »