Archiwum
stat4u
Miasto Wyszków i okolice, przyroda, fotografie, różności.
Kategorie: Wszystkie | FOTO | Miasto | Przyroda | Różności
RSS
środa, 29 stycznia 2014

W Wyszkowie pokazały się takie plakaty.

.foto Józef Kamoń

 

.foto Józef Kamoń

„Młodzież Wszechpolska” w Wyszkowie działa aktywnie. Na stronach internetowych plakat tej treści znalazłem tylko w wyszkowskiej jednostce. Czyżby awangarda MW?

 Autorzy plakatu popisali się wielką umiejętnością przekazywania dziwnie spreparowanej prawdy i chyba uznanie swoich podejrzeń za prawdę.

 Wikipedia podaje:

Rabin Owadia Josef Sefardyjski naczelny rabin Izraela w latach 1973-1983 i przywódca duchowy partii Szas w izraelskim rządzie.

 Oskarżany był o rasizm, a przez organizacje żydowskie działające w Stanach Zjednoczonych o obrazę ludzkiej godności i równości. Uważał, że goje (nie-Żydzi) „rodzą się tylko po to, by nam [Żydom] służyć”.

 Na portalu „Rzeczpospolita” w dniu 22.10.2010 Piotr Żychowski pisał:

 Goje rodzą się tylko po to, by nam służyć. Bez tego nie mieliby po co istnieć na tym świecie – powiedział Josef podczas wystąpienia w synagodze.

Jego słowa zostały nagrane ukrytym mikrofonem i wyemitowane przez izraelską telewizję Channel 10. Wywołały zdumienie i oburzenie w Izraelu.

 

To, co wygaduje Josef, podpada pod ustawę o zakazie szerzenia rasizmu. Od tego człowieka zależy jednak istnienie rządu. Dlatego władze nie kiwną palcem – powiedział „Rz” Uri Huppert, specjalista ds. judaizmu z Jerozolimy. W taki sposób o nie-Żydach myślą tylko najbardziej radykalni ortodoksi. Oni jednak tak samo, a może nawet jeszcze bardziej, nienawidzą świeckich Żydów – dodał.

Rabina Josefa potępiły organizacje żydowskie ze Stanów Zjednoczonych, które na co dzień zwalczają antysemityzm. – Te słowa to obraza ludzkiej godności i równości. Judaizm naucza czegoś zupełnie innego – oświadczył szef Amerykańskiego Kongresu Żydów David Harris. – To bardzo niepokojące, gdy religijny przywódca, w szczególności rabin, naucza nienawiści i dzieli ludzi – wtórował mu Abraham Foxman z Ligi przeciwko Zniesławieniu.

 Treść z plakatu:

Takie wypowiedzi o Polakach wśród Żydów nie są rzadkością. Czy wiesz, że w NIEMIECKIM obozie koncentracyjnym Auschwitz odbędzie się posiedzenie parlamentu Izraela na którym będzie poruszana kwestia domniemanego „polskiego antysemityzmu”?

 Całość kończy się tak: Dość opluwania Polaków!

 W cytowanych tekstach jest mowa o obrażaniu gojów. Ani słowa o Polakach. Rabin nie wyróżnił nas z grona gojów.

Tylko „Młodzież ...” wie, że na pewno nas, Polaków obraził. Organizacja wie też, że w byłym niemieckim obozie koncentracyjnym będzie poruszana kwestia polskiego antysemityzmu.

 Pewnie „wiedzą ale nie powiedzą”, że posiedzenie Knesetu odbyło się tu z okazji rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz.

 Tak bezkarnie robi się propagandę rzekomego braku antysemityzmu w niektórych środowiskach w Polsce.

Wiesław Czapskisobota, 25 stycznia 2014

W maju 2008 r. mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spotkaniu autorskim z Jurijem Andruchowyczem. Było sympatycznie i wiele dowiedzieliśmy się o powojennym życiu na Ukrainie.

                           

 

Dzisiaj Gazecie Wyborczej zamieszczono apel Jurija Andruchowycza „Myślcie o nas. I tak zwyciężymy”.

Niestety teraz na Ukrainie nie jest sympatycznie. Wieje grozą: „Nie mamy wyjścia. Bronimy życia i zdrowia swojego i swoich bliskich. Nie godzimy się na kraj, który jest jak dożywotnie więzienie”

 

Warto przeczytać ten apel.

 

Na tym blogu 24.maja 2008 r. pokazałem kilka zdjęć ze spotkania autorskiego z Jurijem Andruchowyczem.

czwartek, 23 stycznia 2014

Dziś idę po codzienne sprawunki i oczom nie wierzę. Na rogu Pułtuska - 11 Listopada jakoś inaczej. Brak starego domu. Wczoraj zastał rozebrany i ślad po nim został tylko na śniegu, a właściwie na braku śniegu.

 

.

.

.

 

Pani Elżbieta Szczuka przysłała takie zdjęcie.

Łatwo zapomnieć jak wyglądało to miejsce jeszcze kilkanaście dni temu.

Warto dokumentować istniejący wygląd Wyszkowa. Nawet tych miejsc i obiektów które wydają się zwyczajne i nieciekawe.

Pan Józef Kamoń zapisał jak to się stało.

.

.

.

.

.

Jeszcze inny punkt widzenia.

foto Radek Czapski

11:32, wieslawcz , Miasto
Link Dodaj komentarz »
środa, 22 stycznia 2014

Teraz mamy festiwal awantur o zamrożone przewody zasilające na szlakach kolejowych. Ci co najwięcej krzyczą nie mają pojęcia jak trudno jest usunąć z nich warstwę lodu.

Kilka dni temu i w Wyszkowie mieliśmy wiele lodu na wszystkim co stało pod chmurką. Jakie to widoki! Ile  trwało drapanie lodu z szyb samochodów i zalanych zamków. Trudno "taki mamy klimat".

Dzisiaj mam zdjęcia pokazujące ciekaw zjawisko przyrodnicze.

Na sznurkach rozwieszonych na balkonie "przykleił" się lód. Nie miał zamiaru się topić, bo mróz był solidny a słońca wcale.

Po kilku dniach, dzisiaj, zostały z lodu tylko ślady. Wysublimował. Ot, takie zjawisko fizyczne i ciekawe optycznie.

.

.

.

.

.

niedziela, 12 stycznia 2014

Zanotowałem kilka scenek  z tego "koncertu".

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

niedziela, 05 stycznia 2014

MISTRZU!    

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!

 

.

.

.

.

.sobota, 04 stycznia 2014

„Nowy Wyszkowiak” nr 52/13 z dnia 30.12.2013 (także na www.nowywyszkowiak.pl) informuje o propozycjach zmian w planie przestrzennego zagospodarowania Wyszkowa. Urząd Miasta proponuje min. przy ul. Kościelnej, zabudowę wielorodzinną czterokondygnacyjną.

Nad tą propozycją dyskusją radni.

 Wizualizację proponowanego projektu przedstawiam ze zdjęciem publikowanym w tym artykule.Z trudem dotarła do mojej świadomości informacja o tej propozycji architektonicznej. Nie jestem w stanie zrozumieć jak można proponować posuniętą tak daleko dewastację krajobrazu. Może autorzy tego pomysłu nie wiedzą, że obecny widok kościoła na nadbużańskiej skarpie jest jednym z kilku widoków wyróżniających Wyszków spośród mazowieckich miasteczek.

 Pomysły „grzebania” w krajobrazie dla chwilowych efektów ekonomicznych, to przestępstwo. Świadczy to też o krótkiej pamięci urzędników. Kilka lat temu, przy porządkowaniu terenu przy kościele, zamaskowano wstrętną bryłę przepompowni. Teraz padła propozycja bez porównania gorsza!

 Zastanawia mnie kto zaproponował taką lokalizację kamienicy? Czy burmistrz, jego zastępcy a może ktoś z Wyszkowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Jeżeli to z tego kręgu specjalistów pochodzi propozycja to jest to wielka kompromitacja! Jakie ci ludzie mają kwalifikacje dla podejmowania takich decyzji. To są kompetencje urbanistów i architektów.

Jeżeli jednak propozycja takiej lokalizacji podpowiedział „projektant” to jest to- jak mawiają – dno!

 Może autorzy tego pomysłu ujawnią się a redakcja NW przeprowadzi z nimi jakiś ciekawy wywiad.

Wiesław Czapski16:59, wieslawcz , Miasto
Link Komentarze (5) »