stat4u
Miasto Wyszków i okolice, przyroda, fotografie, różności.
Blog > Komentarze do wpisu

O bobrach można nieskończenie

Znowu odwiedziłem tę bobrzą rodzinę. W pobliżu powstała nowa tama. To pewnie ta sama rodzina.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

sobota, 07 maja 2011, wieslawcz

Polecane wpisy

  • Remont w parku

    Sypnęło z drzew kolorowymi liśćmi. Ciekawie to wygląda. W parku trwa duży remont drzew. Specjaliści od zieleni miejskiej obcinają, wycinają, przecinają. Będzie

  • Brązowe wrzosy

    Tak ładne, że aż kicz! Kiedyś spacerowałem z Ludwikiem Maciągiem po tych wrzosach. Dłuższy czas milczy, rozgląda się z obojętną, z pozoru, miną. Pytam, czy malo

  • Zaczyna się kolorowa jesień

    Nie na grzyby a na ciekawe kolorowe leśne widoki. Zabrać ze sobą cyfrówki a nie koszyki. Dla uważnych obserwatorów wiele przemyśleń o odnawialnych źródłach ener

Komentarze
2011/05/07 19:06:49
Wspaniałe zdjęcia. Przywrócenie populacji bobrów to chyba najbardziej widowiskowa zmiana w zwierzęcym krajobrazie Polski. Na tyle widowiskowa, że raz na jakiś czas wraca się do pomysłu ich odławiania. W średniowieczu robiliśmy na tym kokosy, teraz to się chyba nie uda.
-
Gość: ..., 213.77.61.*
2011/05/20 21:02:45
Do "zstrucki" :
Bobrów jaszcze jakiś czas temu było mało, ale teraz... Porozmawiaj z rolnikami czy z ludźmi mieszkającymi nad Bugiem i zapytaj czy ich jest rzeczywiście tak mało. A jak Ci się tak podobają to można nadmiar przewieźć w Twoją okolicę - tylko tak, aby zalewanie Twojego terenu Ci doskwierało i spróbuj z tego tytułu uzyskać odszkodowanie. Oczywiście jak wrócisz do Polski, bo z Izraela to łatwo komentować czyjeś problemy!!!
Po takim manewrze wypowiedz się znowu na temat bobrów.
Na łęgach są czymś wspaniałym - lubię je obserwować. Jest w nich to coś, ale prawda jest jak dupa - każdy ma swoją
-
2011/05/20 22:24:57
..., Szanowny czytelniku mego bloga nr 213.77.61.25
Wyrażasz opinię, że w naszych okolicach, a pewnie twoim zdaniem w całej Polsce, jest obecnie zbyt wiele bobrów. Proponujesz by pytać, o opinię w sprawie ilości bobrów, rolników.
Nie mam zamiaru prowadzić badań na proponowany temat, zapytam więc, na jakiej podstawie uważasz, że bobrów jest zbyt wiele. Proszę podać jakieś dowody na takie stwierdzenia. Proszę tylko nie cytować opinii radnych, że w Młynarzach bobry prawie zawaliły most i, że bobry dewastują wały przeciwpowodziowe.
Z zainteresowaniem poczytam o staraniach rolników o wypłatę odszkodowań za wyrządzone przez bobry szkody i powodach odmowy ich wypłaty. To może być ciekawe.
Pozdrawiam
-
Gość: ..., 213.77.61.*
2011/05/21 10:56:39
polskalokalna.pl/wiadomosci/kujawsko-pomorskie/bydgoszcz/news/bobry-na-celowniku-rolnikow,1432569
www.bialystokonline.pl/odszkodowania-za-bobry-beda-ale-nie-wiadomo-kiedy,artykul,53866.html
Jest tego więcej - google
Można też zapytać kogoś, kto ma problemy z bobrami - najwiarygodniejsze źródło.
Tylko nie jednej wybranej osoby a kilku z różnych terenów.
Pozdrawiam.