stat4u
Miasto Wyszków i okolice, przyroda, fotografie, różności.
Blog > Komentarze do wpisu

Jesienne śmieci.

Tak - śmieci, lecz nie te opadłe liście. Te wysypane, do jednej śmieciarki. pojemniki z posortowanymi odpadami tworzyw sztucznych i papieru. To pewnie znowu nie sprawa urzędników burmistrza. To pewnie sprawka kapitalizmu, jak mawia naczelnik odpowiedzialnego wydziału. "Mamy wolną konkurencję" mawiał na "komisji smieciowej" - my nie możemy się wtrącać firmom zajmującym się zbiórką odpadów komunalnych.

Dokładnie jak w tym powiedzonku - "Jak sobie mały Kaziu wyobraża kapitalizm".

.

.

.

.

 

I dla kogo była ta komisja? Dla zamydlenia oczu mieszkańcow czy nadzoru ekologicznego?

poniedziałek, 12 października 2009, wieslawcz

Polecane wpisy

  • W ruinie?

    Zasiedziałem się w Wyszkowie. Fajnie tu jest, coraz więcej nowych budynków, przyroda się też jeszcze nie poddała. Pojechałem więc zerknąć co w Stolicy? Szukałem

  • Na grobach honorowych obywateli

    W najnowszym Nowym Wyszkowiaku przeczytałem ciekawą informację. Otóż Gmina Wyszków postanowiła upamiętnić swoich honorowych obywateli. Na grobach Bolesława Wols

  • Ekologiczne grzanie

    Idzie zima – trzeba grzać! Chyba nie wszyscy zdają sobie sprawę jak czyste mamy w Wyszkowie powietrze. Tam gdzie stoją duże bloki mieszkalne wszystkie mie

Komentarze
2009/10/12 19:37:44
Takie praktyki są w naszym kraju dosyć powszechne, niestety... Dużo gadania, ordery rozdane, premie pobrane, a reszta? Może nikt nie zauważy...
-
2009/10/12 22:41:27
Problem w tym,że sortowanie papier,szkło,aluminium,plastik to fikcja. To i tak trzeba od nowa posortować. Po pierwsze oddzielić karton nadający się do przetworznia od tego nie nadającego się. Kartonowe soki nie nadają się,bo mają wewnątrz folię. Co ciekawe plastikowe jak najbardziej. Ale plastik też trzeba posortować na oddzielne kolory(jeszcze zwykły od przzroczytego tzw. PETa). Tak samo ze szkłem. Zamiast 4 pojemników powinno być kilkanaście,żeby to w ogóle miało sens. Nie dziwię się urzędnikom,że to olewają. Nawet ich popieram. Nie ma sensu egzekwować czegoś zupełnie nieprzydatnego z perspektywy sortowni.
-
2009/10/13 07:08:29
Z sortowaniem jest tak.
1.Wstępnie posortowane odpady tj papier, plastik i szkło jest łatwiej rozdzielić na te przydatne do recyklingu, niż z całej masy wszystkich odpadów. Praktycznie to co jest w śmieciarce idzie na składowisko.
2.Skoro posortowane, przez ludzi w domach, odpady idą do tej samej śmieciarki to dlaczego mam sobie robić klopot z sortowaniem w gospodarstwie domowym.
Skoro praktyka jest taka jak w Wyszkowie, niech urząd zawiadomi mieszkańców, że od dziś nie sortujemy odpadów.
Tego nie zrobi, bo to jest łamanie prawa. Lepiej więc oszukiwać.
Wiesław Czapski
-
2009/10/13 17:20:44
No piękny "zapis zbrodni". Nigdy o tym nie myślałam, a rzeczywiście powinny podjeżdżać kolejno różne śmieciarki... Jak widzimy nie podjeżdżają.

Nie pamiętam już jaka gmina, ale któraś z żywieckich, promowała (promowała, bo nie wiem czy zdało to egzamin, czy nadal tak jest) właścicieli domów sortujących śmieci tak, że nie płacili oni za ich wywóz. Domy biorące udział w tym programie miały płoty upstrzone kolorowymi workami, podobno dostarczanymi za darmo przez organizatorów. Zgadzam się z Panem Wiesławem, już posortowane, zdecydowanie łatwiej, wg. tego co pisze Lavinka, posortować.
Pozdrawiam.