stat4u
Miasto Wyszków i okolice, przyroda, fotografie, różności.
Blog > Komentarze do wpisu

Wytwórnia mas bitumicznych już pracuje.

Brawo mieszkańcy Mostówki i okolic. Nie będzie wiało zapachami smoły, na mieszkańców i pobliskie wydmy lucynowkie z rosnącymi tam wrzosami i mącznicą lekarską.

 Instalacja produkcji mas bitumicznych pracuje w Wyszkowie, w dzielnicy przemysłowej, obok huty szkła, zakładu produkcji betonu Kombud, ciepłowni i zakładu TMW.

Instalacja wygląda imponująco i jest „fotogeniczna".

 Rozmawiałem ze znajomymi, pracującymi w pobliżu tej wytwórni. Twierdzą, że czynna już jakiś czas instalacja „nie śmierdzi".

Obecnie instalacja jest czyściutka, fabryczne malowanie „trzyma kolor na całej powierzchni". Może tak będzie do końca jej działania na naszym terenie. Oby.

 Będąc w pobliżu poczułem jednak charakterystyczny „zapaszek" świeżo budowanej czy naprawianej drogi. Może nie będzie on zbyt uciążliwy dla mieszkańców Wyszkowa.

 Ciekawe jak sprawnie i bez wielkiego rozgłosu, można wybudować taką, kontrowersyjną, jeśli idzie o uciążliwość dla środowiska i mieszkańców, instalację?

 Jakiś czas temu „plotkowano", że instalacja ma tu stanąć. I już pracuje!

P1100276

.

P1100267

.

P1100269

.

P1100270

.

P1100271

.

P1100274

piątek, 20 czerwca 2008, wieslawcz

Polecane wpisy

  • Ekologiczne grzanie

    Idzie zima – trzeba grzać! Chyba nie wszyscy zdają sobie sprawę jak czyste mamy w Wyszkowie powietrze. Tam gdzie stoją duże bloki mieszkalne wszystkie mie

  • Był sobie wiadukt

    Stał sobie wiadukt w Wyszkowie. Nie dawał już rady. Był brzydki i zaczął się walić. Tuż obok postawiono nowy. Zapowiada się, że będzie większy, mocniejszy, bard

  • Radni sadzą!

    Miło popatrzeć jak porządnie zaczyna wyglądać ten skwer w środku Wyszkowa. Uroku dodają posadzone wczoraj ozdobne drzewa. Przy tej okazji chcę przypomnieć, że p